Pino'nun Defteri

Güneşli Günler

Ay, hangi evrede olursam olayım bir bütün olduğumun anımsatıcısıdır.
Bilinmiyor

Yine bir tutulmanın eşiğindeyiz. Hem de oldukça şenlikli. Oğlak burcunda parçalı güneş tutulması, yeniay eşliğinde gerçekleşiyor. Satürn, Plüto, Merkür derken Uranüs ve Chiron’dan da söz ediliyor. Astrolojik ayrıntıları okumak isterseniz her zamanki önerim geçerli. Lütfen içinize sinen, şeamet tellalığı yapmadan analiz yapan birini seçin. Ve bakış açılarını kendinizin yapmayın.

Değişim ve dönüşüm kendini gerçekleştirmek için zorluyor bazen. Bu süreçteki en önemli konu kendiniz olmanız. Bu yönde pek çok mesaj görüyor, hatta bir şekilde davet alıyorsunuz, değil mi? Daha önce de söz etmiştim, kendi gücünüzü elinize almanın vaktidir. Akış öyle ki, önünde sonunda bunu yaptığınızda ya da yapmadığınızda olan ne varsa farkına varacaksınız.

Deneyimlediğiniz bir başka durum ise yaşamınızdan çıkan insanlar. Genelikle de sessiz sedasız. Çünkü artık yaşam yolculuğunuzda birbirinize katkınız bulunmuyor. İçten içe yollarınızın ayrılması gerektiğini hissettiğiniz, ancak bir türlü yapamadığınız, belki içiniz elvermediğinden belki de karşınızdaki kişiyi değiştirebileceğinizi düşündüğünüzden, hep arafta bıraktığınız ilişkiler de var yaşamınızda. Gerçek, arafta kalmayı seçmeseniz, bu size katkı olur muydu?

Aslında yaşam bu sıra sürekli sadeleşmeniz yönünde akıyor. Sadeleşmek, sizi kendiniz olmaktan alıkoyan tavır, davranış, kalıp, inanç, kişiler ve ilişkileri bırakıp özünüze dönmenize olanak sağlar. Berraklaşmanın dinginliğe katkı olacağı gerçeğini kucaklasaydınız nasıl olurdu?

İç bilgelik kavramı bütün oluşumuzun en önemli armağanlarından. Bir senfonide kendi notalarımızı çalarak hem varlığımızı ortaya koymak hem de bütüne katkı olmak vaktidir. Bu da pek çok zaman disiplinli çalışmayı gerektirir. Kendini ve elindekileri, kendin dahil hiç kimseyi yargılamadan, suçlamadan değerlendirip ona göre durum almayı içerir. Ve birlikte çalışmanın şiirselliğinden söz eder. Yüreğinizin sesini dinleyerek kendinize dürüst olmanızın katkısını almaya gönüllü olsaydınız nasıl olurdu?

Zaman algısı yanıltıcı olabilir. Burada, dünya yılında ortalama bir ömür olarak ifade ettiğimiz süre, güneş yılında saniyelere denk düşüyor. O yüzden kendiniz olun, sadeleşin, sevin, gülün, çalışın, dua edin, tevekkül edin. Bazı akışlar kolay değil, biliyorum. Görmezden gelmek, bilirken bilmiyormuş gibi yapmak daha zorlayıcı deneyimlere getiriyor bizi. Değişimin neşe ve kolaylıkla olmasını seçseydiniz nasıl olurdu?

Açığa çıkan ne varsa, şifalanmasını seçerseniz öyle de oldu. Açılan boşluklar ilahi ışıkla dolsun.
Cesaret, umut, sevgi ve ışıkla…

error: Content is protected !!