Pino'nun Defteri

Kalbinize Gülümseyin

Ya gücünüzü elinize almanın ve ışıltınızı etrafınızla paylaşmanın zamanı geldiyse artık?
Pınar Elif Karabal

Yine, yeniden tam güneş tutulması sergiliyor gökyüzü. Yengeç – Oğlak aksındaki bu tutulmada Yeni Ay da gözlemleniyor. Astrolojik açıdan okuma yapmak isterseniz, enerjisi içinize sinen birini seçin. Olumsuz bakış açılarını, yargıları alıp kendinize ait kılmayın lütfen.

Daha önce de konuştuk, yolculuğunuz size ait. Yolculuğunuzun yolcusu, hizmetkârı, kahramanı sizsiniz. Bu süreçte yaralanmış olabilirsiniz, üzülmüş olabilirsiniz, özenle sakladığınız, sakındığınız yaralarınız aniden ortaya dökülüverirse birden saldırgan bir tutum sergileyebilirsiniz. Yaralarınızla sevgi ve kolaylıkla yüzleşmeyi seçseydiniz nasıl olurdu? Onları kucaklasanız ve bıraksanız gitseler? Gerçek, yaraya tutunmanın değeri nedir?

Dönüp dönüp takıldığınız yerler, belirsizlikler varsa bir durup bakmak güzel olmaz mı? Belki de takılıp kalmış eski ya da kırık bir plağı çalmaya çalışıyorsunuzdur? Her şey üstünüze geliyor, bir türlü başarılı olamıyor, tam elinizi uzatmış tutacakken elinizin arasından kayıp gidiyormuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Hiçbir şeyin sonsuza değin sürmeyeceğini hatırlamak size katkı olur muydu? Ya aslında zamanınız geldiyse ve siz kimi bahanelerle konfor alanı olarak tabir ettiğimiz kabuklardan çıkmıyorsanız?

Özünüzün şefkatli çağrısını duyuyor musunuz? Yeryüzü sizi kucaklaşmak için çağırıyor. Derin bir nefes alıp gözlerinizi kapatın. Yüreğinizden çıkan, gün ışığı misali parlak ve sıcak ışıltının, bacaklarınızdan inerek sizi toprak anayla buluşturduğunu, kollarınızdan gökyüzüne uzanarak size, bütünün parçası olduğunuzu anımsattığını imgeleyin. Ve sevgili Turgut Uyar’ın dediği gibi, göğe bakalım.

Sözcüklerinizi lütfen özenli seçin. Şaka ederken, bahane uydururken bile. Kurduğunuz tümcenin olduğu gibi kucağınıza düşüvermesi işten bile değil. Başkalarına karşı dürüst olun. Tabii kendinize de. Bunu yaparken öz farkındalığınızı geliştirmek size şifa kapısı açabilir. Açık yüreklilikle kalbinizi dinleseydiniz nasıl olurdu?

Açığa çıkan ne varsa, şifalanmasını seçerseniz öyle de oldu. Açılan tüm boşluklar ilahi ışıkla dolsun. Kalbinize iyi bakın. Sabah önce kendinize, sonra yüreğinize gülümseyin.
Cesaret, umut, sevgi ve ışıkla…

error: Content is protected !!