2022 Notları

Ağustos 2022

Ağustos 1

Her zerre kendine özgü titreşimle devingendir. Aynı frekansta titreşen zerreler yan yana geldiklerinde, katı olarak algılanır. Katılık göz yanılsaması iken durağanlaşma gerçektir, titreşimini düşürmek demektir.

Şimdi parlamanın, kendini kucaklamanın vaktidir can. Hücrelerinin coşkuyu duyumsamasına izin ver. Sevgiyle, Işıkla, içtenlikle, hareketle parla.

Ağustos 5

Birine söylediğin bir söz, yaptığın bir iyilik uçup gitmiyor ki. Birini güldürdün mü mesela, uçup gitmiyor ki. Yanağında izi kalıyor, belki bin yıl…”

Bir Demet Tiyatro

Yüzümüzde gülümseme açtıran her bir varlığa şükran.

Kendine gülümsedin mi bugün?

Ağustos 8

“Sevgi her şeyi yeniden ışığa dönüştürür. Sevgi yoluyla her şey basittir. Işık sayesinde gücü yeniden elimizde tutarız. Işık aracılığıyla, enerjiyi, bilgeliği/kavrayışı tutarız, ama önce sevgi olmalıyız… Tamamen, basitçe, her zaman.”

Lisa Brown

Yolculuğunu sadeleşerek sürdürmenin sana alan açacağı gerçeğini alıp kabul etmek neye benzerdi? Ya benim olan demek yerine benimle olan demek?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ağustos 13

“Başkalarından sevgi almaya ya da başkalarına sevgi vermeye ihtiyaç duyduğumda, dengesiz bir duruma düşerim. Dengeyi yegâne sağlayan da sevgiyi almak ya da vermek yerine, sevginin içinde olmaktır. Sevginin içinde olmak da İlahi Olan’ı tüm çevremde görmektir.”

Ram Dass
Türkçeleştirme: Pino Mac

Sevginin aslında her zerrede titreştiğini kavramak neye benzerdi? Buna izin vermeyen ne varsa Pod’nPoc.

Ağustos 18

“Kelebeğin güzelliğinden çok hoşnut oluruz ancak, o güzelliğe erişmek için geçirdiği değişimleri nadiren kabul ederiz.”

Maya Angelou
Türkçeleştirme: Pino Mac

Yaşadıklarının özündeki ışığı görmen, parlatman ve koşulsuz sevgi titreşimi ile uyumlanma için olduğu gerçeğini alıp kabul etsen nasıl olurdu?
Buna izin vermeyen ne varsa Pod’nPoc. POVADs.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ağustos 23

Yalınlaştıkça kendine yakınlaştığın gerçeğini alıp kabul etmek neye benzerdi?
Buna izin vermeyen ne varsa Pod’Poc. POVADs.

Pınar Elif Karabal

error: Content is protected !!