Evde Sinema

Bulutların Ötesinde

Bulutların Ötesi, 1990’lardan bir film. Orijinal adı A Walk In The Clouds olan filmin baş rolünde Keanu Reeves var. Kadro onunla sınırlı değil tabii. Anthony Quinn, Giancarlo Giannini, Aitana Sánchez-Gijón, Evangelina Elizondo da yer alıyor.

II. Dünya Savaşından evine dönen genç asker Paul, hayatını kazanmak için çıktığı yolda, hamile bir genç kadınla arkadaş olur. Victoria bu hâlde eve giderse, Meksika kökenli ailesi tarafından dışlanacağını düşünmektedir. Paul ortalık yatışana kadar onun kocası rolünü oynamayı teklif eder ve böylece ikilinin yolculuğu başlar. Ancak küçük bir de ayrıntı vardır, Paul zaten evlidir.

Farklı nesillerin yaşama bakış açılarını da içeren filmde, aşkın nasıl da umut gibi bir anda filizlendiğine tanık oluyoruz. Görselliği şiirsellik içeren Bulutların Ötesi, 1995 yapımı. Müzikleri ve yaşamdan keyif almayı anımsatır ögeleri de dikkat çekici.

  Evin büyükbabasını canlandıran Antony Quinn’in canlandırdığı Don Pedro Aragon’un, bağ bozumu için acele eden Paul’s söylediği sözler, günümüzde telaş içinde devinen türdeşleriniz için önemli bir öğüt:
  “Ruhumuzu bekliyoruz evlat… Aceleye gelmez hayat… “

  Alfonso Arau’nun yönetmenliğini yaptığı film, yaklaşık iki saat. Keyifli bir akşam için güzel bir romantik film.

  Şimdilik bu kadar. Kendinize iyi davranın.
  Sevgiler…

  error: Content is protected !!