İzlencelik

E Harfiyle Anne

E harfiyle Anne dizisi, yazar Lucy Maud Montgomery’nin Green Gables’lı Anne kitap serisini temel alan bir dizi. Üç sezon, 27 bölüm olan dizi, Moira Walley-Beckett tarafından uyarlanmış.

Yetimhaneden Yeşil Çatılar çiftliğine yardımcı olarak çalışmak üzere bir erkek çocuğu istenmiştir. Yanlışlık sonucu Green Gables’a Anne gelir. Çiftliğin sahibi iki kardeş olan Matthew ve Marilla Cuthbert’ın yaşamı baştan sona değişmek üzeredir.

Kanada’nın Prens Edward Adasına bağlı Avonlea kasabasında yaşayanlar, komşular, arkadaşlıklar üzerine akışı var dizinin. Anne’in kasabaya, kasabalıların da ona alışması ana çizgisinde, dönemin sosyal konularının yanı sıra günümüzde konuşulan konular da bir şekilde yer bulmuş dizide.

Renkli kişilikleri, samimi anlatımı ile izlemesi keyifli bir dizi aslında. Öyle ki annem birden fazla defa izledi:) Bence arşivinizde yer verebilirsiniz.

Oyunculara gelince, Amybeth McNulty (Anne Shirley), Geraldine James (Marilla Cuthbert), R. H. Thomson (Matthew Cuthbert), Dalila Bela (Diana Barry), Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe) ve Corrine Koslo (Rachel Lynde) başrollerde.

Şimdilik bu kadar. Beğenen, kaydedenen yürekleriniz, paylaşan parmaklarınız dert görmesin.
Sevgiler…

error: Content is protected !!