2021 Notları

Ekim 2021

Ekim 1

Ekim ayının ilk gününden mesajı paylaşayım önce:

2.21: Her şey ‘bir’liğe giden yol için çalışır. Hem ‘hep’lik hem ‘hiç’lik…

Herkes yapması gerekeni yapıyor aslında. Yolunu izliyor, bu süreçte seçimler yapıyor ve suya atılan bir taş misali bunların sonuçları yayılıyor…

İlahi Olan’a güven can. Akışta yapılması gereken, kendi yolunu, kendi merkezinde kalarak yürümektir.

Evren sana karşılık verir. Aradığın oysa, yanıt verir. Duymaya, görmeye, hissetmeye gönüllü isen. Yüreğini aç, sezgilerine kulak ver.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ekim 6

“Daha dündü, kendimi yaşam alanında ritimsizce titreşen bir parça sandığım. Bugünse alanın kendisi olduğumu biliyorum ve tüm yaşam ritmik parçalar halinde içimde hareket ediyor.”

Halil Cibran
Türkçeleştirme: Pino Mac

Beden, zihin, ruh üçgeniyle seyreden, sevdadan mürekkep, ilahi ışıktan bir varlıksın can. Şimdi derin bir nefes al, yenilen, kim olduğunu hatırla. Gönül gözünü açtığında her şey berraklaşacak.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ekim 17

“Küçük alışkanlıklar… Sabahınızı nasıl geçiriyorsunuz, kendinizle nasıl konuşuyorsunuz, ne okuyorsunuz, ne izliyorsunuz ya da enerjinizi kiminle paylaşıyorsunuz, kimin size erişimine izin veriyorsunuz gibi. Tüm bunlar yaşamınızı değiştirir.”

Anonim

Türkçeleştirme: Pino Mac

Gün içerisindeki yolculuğunuza katkı olması için ve heybenizde bulunsun diye sözel araçlar paylaşmak isterim. Neşe ve kolaylıkla yaşamınıza katmayı seçseniz nasıl olurdu?

Küçük bir anımsatma: Araç olarak nitelendirdiğimiz sorulara yanıt aramıyoruz. Bu gibi araçlar kullanmamızın temel gayesi, ‘an’da olanı fark ettiğimizin ayırdına varmak, bambaşka olasılıklara kapılarımızı açmak:)

  • Bu kime ait?
  • Bu ilginç bir bakış açısı.
  • Seni seviyorum, senden özür diliyorum, lütfen beni affet, teşekkür ederim.

Her daim ‘an’da seçim yapabileceğimizi hatırlayın;) Neşe ve kolaylıkla güzellikleri seçtiğimiz bir hafta ola.

Ekim 22

“Kendi değerinizi unuttuğunuz her bir an için kendinizi affedin.”

Reyna Biddy
Türkçeleştirme: Pino Mac

Kendi değerimizi ne kadar da sık unutuyoruz değil mi? Biz olmayan tanım ve kalıplara bakarak hem de. Hafta sonuna giderken derin bir nefes alıp kendinize gülümseseniz nasıl olurdu?

Bugün cuma. Hadi bir oyun oynayalım:) Bugünde halinizi/modunuzu ifade etmek için hangi emojiyi/leri seçerdiniz?
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ekim 30

“Olasılıkları tanımlayamazsınız, yalnızca onları algılayabilirsiniz.”

Dr. Dain Heer
Türkçeleştirme: Pino Mac

Çift yarık deneyi ile ilgili çarpıcı bulduğum tümcelerden biri de şu: ‘Gözlemci olaya dahil olmadığında, tüm olasılıklar dalga fonksiyonu içerisinde süperpozisyon halindedir.’

Bu ne demek? Evren sınırsız ve sonsuz olanaklar barındırır. Sorun olarak tanımladığınız durumla ilgili sonuca varacak pek çok yol mevcuttur ve beklemediğiniz/ummadığınız/düşünmediğiniz bir biçimde gerçekleşebilir.
‘Bu, ancak böyle olursa, şuradan geçerse bu sonuca varır.’ gibi olasılıkların sadece birkaçına odaklanırsanız, ummadığınız, göremediğiniz yolları kaçırmış olursunuz. Neşe ve kolaylıkla olasılıkları algılamayı seçseydiniz nasıl olurdu?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal


error: Content is protected !!