2023 Notları

Ekim 2023

Ekim 4

“Gün içerisinde hareket ederken, uyurken, hayal kurarken ve eğlenirken kendi kalbinizde huzurlu olun. Bu, hem sizi hem çevrenizi etkileyen harika bir dalgacık yaratır.”

Aleya Dao
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Senden sana yolculuğunun başlangıç noktasını hiç düşündün mü can? Koşulsuz sevginin aktığı alanı? Ya da nasıl da birbirimize bağlı olduğumuzu? İçsel bilişine içtenlikle kulak vermeye gönüllü olsan nasıl olurdu?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ekim 11

“Eğer geçmişinizdeki tüm hataları silerseniz, şimdinizdeki tüm bilgeliği de silmiş olursunuz. Dersi hatırlayın, hayal kırıklığını değil.”

Anonim
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Yaşam yolunda hiç düşmediğini söyleyebilir misin can? Hiç hata yapmadığını veya hiç hayal kırıklığına uğramadığını?

Elbette her birimiz düştük, kalktık, durduk, yorulduk, vazgeçtiğimiz de olmuştur. Hata yaptık, hayal kırıklıklarımız oldu sevinçlerimiz kadar, belki daha fazla belki daha az.

Sonuçta insan olmayı, duygularıyla, yolda deneyimliyoruz can. BİR olmak için, kendimiz olmak için, damladaki okyanus, okyanustaki damla olmak için.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Ekim 25

“Şimdiki zamanınızda kalarak ve geçmişle olan bağlantılarınızı keserek veya budayarak kuantum alanındaki tüm olası sonuçlara erişebileceğinizi biliyorsanız, neden geçmişte kalmayı ve kendiniz için aynı geleceği yaratmaya devam etmeyi seçesiniz ki?”

Dr. Joe Dispenza
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Her anda seçim yapabileceğini, yeniden anımsatayım can. Yaşadığın ne varsa, bunların sende bıraktığını yolculuğunun/öğreniminin bir parçası olarak al ve devam et. Buradan süzerek aldığın, senin/yolculuğunun yapı taşlarından.

Neşe ve kolaylıkla de can. Anda…
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

Art: Salvador Dali, Venus Butterfly

error: Content is protected !!