2023 Notları

Eylül 2023

Eylül 6

“En iyi şifacılar size evrenin yaratıcı enerjileriyle ya da Yaradan’la olan bağınızı hatırlatanlardır. İlahi üstünlük taslayarak yolunuzda durup sizin görüşünüzü kapamayanlardır.”

Karla McLaren

Bazı tümceleri yeniden yazıyorum, biliyorum. Ancak ya anımsatma ya da vurgulama gerekliliği hissediyorum.

Öncelikle enerji alanını kime açtığına, kiminle paylaştığına dikkat et can. Evinde ağırlamak gibi düşün. Kiminle meditasyon yaptığına, kiminle seans açtırdığına, kimden eğitim aldığına özenli bak. İç sesini kulak arkası etme.

Kendi gücünü küçümseme. Aldığın verdiğin nefes, damarlarında dolaşan kan, sinir sisteminin yaydığı elektrik ve hepsinden öte kalbinin manyetik alanı… Ve istencin ve niyetin…

Sen evrenlerde noktaysan, evrenler de senin içinde birer nokta. Bütünlüğü neşe ve kolaylıkla duyumsamak neye benzerdi? Buna izin vermeyen ne varsa Pod’nPoc.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Eylül 9

“Travmayı iyileştirmek geçmişini silmekle değil, onu kucaklamakla ilgilidir. İyileşme yolculuğun, ruhunun direncinin ve zorlukların ortasında güç bulma kapasitenin bir kanıtıdır. Sen Evren’in bilincinin eşsiz bir ifadesisin ve şifalanman dünyaya ışık saçıyor.”

Healing Energy Tools
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Aslında senden sana olduğunu kavradığında ya da kabul ettiğinde, pek çok bakış açın değişecek can. Yürekten bildiğini zihninin algılamasına izin ver.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Eylül 13

“Tandığım en havalı insanlar en renkli geçmişe sahip olanlar. Riskli hayatlar yaşamış, kötü seçimler yapmış, dersler almış, keşfetmişler. Ve gerçek olmaktan korkmuyorlar. Benzer ipliklerden dokunmuş, lime lime duvar halıları… Onlar benim tarzım insanlar; deliliğin en sevdiğim tonları.”

Stephen L. Lizotte
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Buraya olman gereken olman için, ona doğru bir adım daha atmak için geldin can. Yolculuğunun senden sana olduğunu, kaptanının da yolcusunun da sen olduğunu söylemedim mi?
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Eylül 20

“Zekanın en yüksek biçimi, yargılamadan gözlemlemektir.”

Krishnamurti

Ya yargıladığın sensen? Ya yargıladığın konu her ne ise, onda yargıladığına dair bir biliş, bir kavrayış varsa?

Yolculuğunda seyir hâlindeyken etrafına da bak can. Gördüklerin senin için de bir anlam barındırıyor olabilir. Şefkatle, sevgiyle bak.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Eylül 27

Dostluğun görkemi ne uzatılan el, ne nazik bir gülümseme ne de arkadaşlıktan duyulan sevinçtir; bir başkasının size inandığını ve dostluk konusunda size güvenmeye istekli olduğunu keşfettiğinizde insana gelen ruhani ilhamdır.”

Ralph Waldo Emerson

Geçen ay internet sitemde paylaştığım Yaz Gününe Notlar başlıklı yazımda da dile getirmiştim can, kalabalıklara gereksinim duymayacağın an önünde sonunda gelecek. Yalınlaşırken, niceliktense niteliğin daha önemli olduğunun ayırdına varacaksın.

Bu süreçte sözde değil de özde yanında olan, içtenliğini iliklerine kadar hissettiğin insanları yakın çemberinde tutacak, kafanda tanıdıklar, selam verdiklerim, uzaktan el salladıklarım vb. çemberler oluştuğunu fark edeceksin. Bir olduğumuzu ve yeryüzündeki insan deneyimini insanla sürdürmen gerektiğini anımsadığın sürece bunda bir sorun yok.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

Art: Dee Nickerson

error: Content is protected !!