İzlencelik

İyi Yer

İyi Yer, 4 sezon, 52 bölümlük bir dizi. Durum komedisi olduğundan, bölümler ortalama 23 dakika. Hani maraton yapmak isteseniz, bir hafta sonunda bitirirsiniz.

Yaratıcı yazar olarak adı geçen Michael Schur ile birlikte 19 yazarı, 7 bölümü yöneten Dean Holland ile birlikte 22 yönetmeni var dizinin. Kalabalık kadro:)

Eleanor Shellstrop, gözlerini açtığında, her şeyin yolunda olduğunu söyleyen bir yazının karşısında, bir bekleme salonunda bulur kendisini. Onu karşılayan Michael, öldüğünü ve İyi Yer’e geldiğini söyler. Kafası karışan Eleanor’u orada kalacağı evine götürür ve ona geçmişinden bir video izletir. Ardından onu ruh eşi Chidi ile tanıştırır. Yalnız bir sorun vardır. Eleanor sözü edilen kişinin kendisi olmadığını bilmektedir. İyi Yer denilen mahalleyi tanıma turunda çokbilir, bir tür bilgisayar olan Janet, komşusu Tahani ve onun ruh eşi Jianyu/Jason ile tanışır. Bu dört “fani”nin her birinin bambaşka geçmişi vardır ve aslında zaten hiçbir şey göründüğü gibi değildir, mimar Michael dahil…

Sürprizbozan vermeden bırakayım ve oyunculara değineyim. Kristen Bell (Eleanor Shellstrop), William Jackson Harper (Chidi Anagonye), Jameela Jamil (Tahani Al-Jamil), Manny Jacinto (Jason Mendoza), D’Arcy Carden (Janet) ve Ted Danson (Michael) ana kadro.

Dört sezon boyunca sevgi, arkadaşlık, etik, ahlak, insan ilişkileri, ölümden sonra yaşam, evrenin işleyişine dair pek çok altı çizilesi tümce yakalayacağınızı belirtti annem. Kendinizi, kendinize sorular sorarken bulabileceğinizi de söyledi. Gülerken düşündüren deyişi tam da bu dizi içinmiş.

Bugünlük de bu kadar. Beğenin, paylaşın, yorum yapın. Yüreğiniz, parmaklarınız dert görmesin.
Sevgiler…

error: Content is protected !!