2022 Notları

Kasım 2022

Kasım 7

“Uyanış gerçekleştirilecek bir fantezi, başarılacak bir amaç ya da varılacak bir hedef değildir. Kim olduğun veya ne olmadığına dair net bir anlayıştır. Etten yanılsamayı araladığında, içinde parlayan bir ışık göreceksin. Benliğinin gerçek varlığı.”

Naveen Kumar
Türkçeleştirme: Pino Mac

Yolculuğunun kendisi başlı başına değerli can. En başta bu yolculuğu yapmak için buraya geldin, hatırlasana.

Zaman zaman karmaşa algılasan da, anda her şeyin devingen ve İlahi Plan bağlamında olduğunun ayırdında ol.

Işıktan bir varlıksın can. “Öz”den birliğin bu parıltının içinde olduğunu unutma. Dinginliğe gereksinim duyduğunda önce içine bak. Işığının sıcaklığı seni sarsın.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 12

“Yaşama dair düşündüğünüzde şunu anımsayın: Hiçbir ölçüde suçluluk geçmişi çözemez, hiçbir ölçüde endişe geleceği değiştiremez.”

Bilinmiyor
Türkçeleştirme: Pino Mac

Yaşam yolculuğu devingen ve süreklidir can. Ardında bıraktığının katkısını alıp kucaklamalı ve o anlardaki duyguları geride bırakmalı.

Öte yandan gelecek için seçimler şimdi, içsel rehberlik ve içtenlikle yapıldıysa akışta teslimiyetle ilerlemeli. Endişeden işlemek yalnızca korkuya götürür.

Elbette akışta, her anda yeniden seçim yapabilirsin can. Sevgiyle, içtenlikle olsun.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 15

‘İsterseniz her yanınıza muskalar, kristaller asın, eğer içinizden çürümüşseniz onlar size şifa veremez, bunu ancak siz yapabilirsiniz.

Astroloji neden işliyor biliyor musunuz? Çünkü onun işleyeceğine inananlar var. İnanç bu denli güçlüdür, ama onlar bunu yıldızların yaptığını sanırlar, oysa kendileri yaparlar. Siz istemedikçe dışınızdaki hiçbir güç sizi yönetemez, zaten bildiğiniz şeyleri dışınızdaki varlıklara bağlamış olursunuz. Hem tanrı olduğunuzu söyleyecek, hem de kaderinizi evrenin planladığına inanacaksınız, bu ikiyüzlülük değil mi?

Kilitleriniz, yani çakralarınız insanlık dramının başlamasından beri var olan ilahi yedilidir. Çakralarınızı niçin dengeleyeceksiniz ki? Zaten işlemekteler, işlemeselerdi burada olamazdınız. Bedeninize iğneler batırarak hidayete ereceğinizi mi sanıyorsunuz? Uyumaya devam edin, bu da başka bir dogmadır.

Şimdi birçok varlığın beni neden sevmediğini anlıyorsunuz, değil mi? Çünkü ben onların altlarından dayandıkları destekleri çekiyorum. Kendi dışınızda bir güce inandığınız sürece asla bir Mesih olamazsınız.

Bu kadar borcunuz olduğu sürece asla yükselemezsiniz, ancak ölürsünüz. Yükselmek, yüce bir varlık olarak sürdürülmüş yaşamın doğal bir sonucudur. Gücünüzün ne kadar çoğunu geri alabilirseniz o kadar mutlu olacaksınız ve beyniniz de o kadar çok açılacaktır. Beyniniz, yani alıcınız ne kadar açılırsa bedeniniz de o kadar yücelir. Beyniniz bir nilüfer çiçeği gibi sonuna kadar açıldığında yükselebilirsiniz, çünkü o zaman hücresel kütlenizin titreşim frekansını yükselterek başka bir zamana, başka bir mekana ve başka bir boyuta geçecek gücünüz olacaktır…

Dürüst olun ve kendi doğrunuzu yaşayın, size sevinç ve haz vermeyen hiçbir şey yapmayın. Eğer yapıyorsanız kendinizi sevmiyorsunuz demektir…’

Ramtha

Kasım 25

“Yaşamdaki asal amacımız başkalarına yardım etmektir. Eğer yardım edemiyorsanız, hiç değilse onları incitmeyin.”

Dalai Lama
Türkçeleştirme: Pino Mac

Şefkat ve merhameti nerede bıraktın? Nerede bunların zayıflık olduğu, katkısının olmadığı, başarıya giden yolu baltaladığı inancını alıp kendinin yaptın? Vicdanına kulak tıkamayı nerede benimsedin? Nerede kendini sevmekten vazgeçtin?

Tüm bunların neşe ve kolaylıkla dönüşmesine izin vermeyen ne varsa Pod’nPoc.

Kasım 28

“Uyanana kadar insan gezegenlerin tesirindedir, uyanmış kişi gezegenlere tesir eder.”

Muhyiddin İbnü’l Arabî

Pınar Elif Karabal

error: Content is protected !!