2023 Notları

Kasım 2023

Kasım 1

“Her deneyim, kendi sihirsel ögesine sahiptir.”

Herman Hesse
Türkçeleştirme: Pino MacJ

Yaşadığın her ne varsa senin için aslında can. Yaptığın seçimler ile onların sonuçları da öyle. Yaşam dediğimiz tam da bu değil mi zaten?

Başlangıçlar dönemindeyiz can. Esnemen gerekiyorsa esne, kırılma, bırak akıp gitsin. Çamurlu sudan elekleriyle altın zerreleri çıkaranları düşün. Kimi zaman böyle yapmamız gerekebilir ama bu, altınları heybemize atıp yola devam etmemizi engellememeli. Takılıp kalma. Dinlenebilirsin elbette ancak yolculuğuna devam et.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 8

“Seni gördüğümde sana aşık oldum ve sen gülümsedin. Çünkü biliyordun.”

William Shakespeare
Türkçeleştirme: Pino MacJoy

Birbirimizi ezelden ebede tanıyor, sevgiyi yeniden, farklı biçimlerde deneyimleyerek koşulsuz sevgi ile Işığa bürünüyoruz can. Öz’ün Işık zaten, anımsadın mı?
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 15

“Enerjiniz, siz daha konuşmadan önce sizi tanıtır.”

Anonim
Türkçeleştirme: Pino MacJoy

Sesinin, sözlerinin, düşüncelerinin, senin titreşimin var can. Hücrelerinin, eşyaların, etrafındaki havanın da. Tüm bunların nasıl da birbirine bağlı olduğunu düşündün mü hiç? Birliği iliklerinde duyumsadın mı?

Eskiyi bırak, ezberlerini bırak, ön yargılarını, filtrelerini bir kenara bırak da bak. Ötesinde ayırdına vardığın coşku koşulsuz sevgi. Öyleyse ak, su gibi.
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 22

“İki tür sanatçı vardır: Öyküsünü farkındalığı olmadan yaratanlar ile farkındalığını geri kazanıp öyküsünü içtenlik ve sevgiyle yaratanlar.”

Don Miguel Ruiz
Türkçeleştirme: Pino MacJoy

Yaşam yolculuğu senden sanadır can. Bunun ayırdına varmak zaman, deneyim ile içtenlikle ötesine bakmayı ister. Buna neşe ve kolaylıkla gönüllü olmak neye benzerdi?

Kendi gözlerinin içine baktığında, kendinin başyapıtı olduğunun ayırdında olmak neye benzerdi?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Kasım 29

“Seçim, sahip olduğumuz en güçlü araçtır. Her şey seçimden oluşmuştur. Sonsuz olasılıklar alanında var oluyoruz. Yaptığımız her seçim sınırsız sayıda kapı kapar ve sınırsız sayıda kapı açar. Basit bir seçimle yaşamımızın herhangi bir noktasında, yaşamımızın yönünü değiştirebiliriz. Hepsi bizim elimizde, kalbimizde ve zihnimizde.”

Anonim
Türkçeleştirme: Pino MacJoy

Bunu sıklıkla unutuyoruz can. Dışarıdan beklediğimiz her defasında hayal kırıklığına uğradığımızı, yeryüzünde sürdürdüğümüz seyrimizin bir şekilde aksadığını da. Aradığın ne varsa sende mevcut zaten. Yüce Yaradan sana da üfledi, hatırlasana.

Bugün gördüğüm bir mesajı, evrenin bana yaptığı anımsatmayı paylaşacağım. Nedenceye şükran.
“Zor bir evre zor bir hayat demek değildir.”

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

Art: Pascal Campion

error: Content is protected !!