2022 Notları

Mayıs 2022

Mayıs 5

Karahindiba güneş, ay ve yıldızlardan oluşan 3 gök cismini temsil eden tek çiçektir. Sarı çiçek Güneş’i, ponpon topu Ay’ı ve dağılan tohumlar Yıldızları çağrıştırıyor.

Karahindiba çiçeği sabahı karşılamak için açılır ve akşam kapanır ki uykuya gidebilsin. Ve sevginin çok uzak mesafelere akışını da temsil eder.

Belki de “hayatımızın amacının”, hangi işi bulacağımız, hangi yeni şeyi tezahür ettireceğimiz veya kendimize çekeceğimizle hiçbir ilgisi yoktur. Belki de hayatımızın amacı dolu dolu yaşamaktır, tamamen, varlığımızla ve tek, vahşi yüreğimizin armağanıyla burada ve şimdi her anına dokunmaktır.

Ve başkalarına yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapmak, incindiklerinde onları tutmak, hikâyelerini ve biraz delirmiş bir dünyayı anlamlandırmaya çalıştıkları yolları dikkatle dinlemek. Nazik sözler söylemek ve karşımızda beliren diğerinin patlayan mucizesini unutmamak. Belki de bu hepimizin verebileceği en köklü hediyedir.’

Ayşe Nilgün Arıt (Türkçeleştirme: Pino Mac)

Mayıs 14

“Bedeninizin hücreleri yaşlı değildir. Yenilenmeye devam ettiği için hücreleriniz yenidir.

Bedeninizin daha önce olduğu gibi genç ve yaşam dolu olma potansiyeli vardır.

Anlayacağınız üzere, bedeninizin eskimiş hücreleri yok, sizin yeni kendinize karşı eski tutumunuz var.”

Dr. Bruce Lipton
Türkçeleştirme: Pino Mac

Bedenimizdeki tüm hücrelere gülümseyip onlara teşekkür ederek onurlandırmak neye benzerdi? Ya bedenimize ait tüm sorumlulukları sevgi ve bilgelikle kendisine bıraksaydık?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

error: Content is protected !!