2023 Notları

Nisan 2023

Art: Daria Kryukova

Nisan 4

“Günün birinde, yeniden peri masalları okumak için yeterince yaş almış olacaksın.”

C. S. Lewis
Türkçeleştirme: Pino Mac

Yaşamın dokusu “an”larda can. Yeryüzündeki yolculuğuna katkısı var her birinin. Bunun ayırdında olmak güçlü bir istenç gerektiriyor. Ancak bu durumu kabullenmek elbette bir başlangıç.

Yüreğini duy can. Kulak ver. Doğayla bağını güçlü tut, sevgiyle koru. Bunlardan uzaklaştığın her an seni bir girdaba sürükler.

Farklı bakış açıları seni zenginleştirir. Bir de bakmışsın aradığın ya da aradığını bilmediğin bir sorunun yanıtını bir tümcede buluvermişsin.

Günün notları bu kadar şimdilik…
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Nisan 10

“Çoğu insan şimdiki ana üstesinden gelinmesi gereken bir engelmiş gibi davranır. Ancak şimdiki an yaşamın ta kendisi olduğundan, bu, yaşamak için delice bir yol.”

Eckhart Tolle
Türkçeleştirme: Pino Mac

Yaşamın dokusu anlardan örülmüştür can. Geriye dönüp baktığında sana kalanın onlar olduğunu göreceksin. Bulunduğun anda ayırdında olmasan da her birinin sana ve yolculuğuna katkısı var. Almaya gönüllü müsün?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Nisan 14

“Kendini, kendin için ara. Başkalarının senin için yol çizmesine izin verme. Bu senin, yalnız senin yolun. Başkaları seninle beraber yürüyebilir ama senin için yürümez.”

Amerikan Yerlileri Atasözü

Kendini kaosta ve/veya arayışta hissetmenin en temel nedeni kendi içselliğinin ayırdında olmayışın can. Kendini dinlemiyor olabilir misin? Ama gerçekten ve içtenlikle dinlemekten söz ediyorum.

Dingin bir ortamda, tüm elektronikler kapalı hâlde, olanak varsa doğanın içinde nefesine odaklanarak bir süre geçirmek neye benzerdi? Hafta sonu geliyorken kendine bu birkaç dakikalık zamanı ayırmaya ne dersin?

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Nisan 19

“Çağırmamış olsanız bile, tam da gereksinim duyduğunuz anda çıkagelenler, yaşamın en güzel mücevherleridir.”

Stacie Martin
Türkçeleştirme: Pino Mac

İlahi Plan’da akış ahenkle olması gerektiği gibidir can. Gelenin de sebebi vardır, gidenin de. Bu akışla uyumlu olmak, yolculuğunun ereklerinden biridir.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

Art: Daria Kryukova

error: Content is protected !!