Kitaplıktan

Pencereni Genişlet

Pencereni Genişlet, annemin çeviditörü olduğu bir diğer kitap:) Yani hem çevirisini çalıştı hem editörlüğünü yaptı.

Elizabeth A. Stanley, askerlik mesleğini seçmiş Amerikalı bir yazar. Sağ kalanlar olarak ifade edilen travma geçirmiş bireyler grubunun içinde de yer almış olan Elizabeth, kendi deneyimlerini, tedavi reçetelerini, travma yaşamış olmanın nasıl olduğunu, travmatik stresin zihin ve bedende yarattığı meseleleri, bilimsel araştırmaların derinliğiyle sunuyor.

Doktora tezinin orta yerinde kusup hiçbir şey olmamış gibi, dükkân açılır açılmaz yeni bir klavye alıp yazmaya devam eden Elizabeth, gergin bir iş kolik olduğunu anlatarak başlıyor. Evde ağlama krizleri geçirdiğinden ancak iş yerinde son derece neşeli olduğundan söz ediyor.

Kitap boyunca yer yer kendi öyküsünü, yer yer de geliştirmiş olduğu sistem bağlamında kendisiyle konuşmuş olan kişilerin öykülerini paylaşıyor. İşlediği konuları bu şekilde pekiştiriyor.

Annemin dönüp dönüp kontrol ettiği, gözünün nurunu döktüğü bir kitap. Yazarın içten üslubunu, uygulanabilir çözüm önerilerini çok sevmişti.

Zen Editions tarafından Şubat 2024’te ilk basımı yapılan kitap, 544 sayfa. Hem düşünen beyne hem de hayatta kalma beynine yönelik öneriler içerdiği için kitaplığınızda bulunmalı.

Bu haftalık bu kadar. Kendinize şefkatli davranın ve sevgiyle kalın.

error: Content is protected !!