Kitaplıktan

Ruhsal Astroloji

Bu hafta biraz özellikli bir kitap seçtim. Astroloji çalışanların kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken, konuya ilgi duyanların da okumasında yarar olan bir kitap.

Kitabın konusu, bizde Ay Düğümleri olarak bilinen ancak yazarın yalnızca Düğümler olarak ifade ettiği astrolojik noktalar. Tanımında gökyüzünde Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kuzeyde ve güneyde kesiştiği sanal noktalar ifadesi kullanılmış. Fiziksel nesneler -gezegen, astroid gibi- değil matematiksel hesaplama söz konusudur. Ejderha ile bütünleştirildiğinden, Dragon’s Head, Dragon’s Tail olarak da bireysel astroloji haritalarında geçer. Sanırım annemin en sevdiği kısmı burası.

Kitap kişiliğiniz, gerçek yaşam amacınız, önemli hedefleriniz, en derin arzularınız ve gereksinimleriniz, bu hayatta geliştirebileceğiniz özel yetenekleriniz, ve başarılı olabileceğiniz meslekler, kişiliğinizde bulunan, gerçek yaşam amacınıza ulaşmanızı engelleyebilecek olumsuz eğilimler, ve onları nasıl aşabileceğiniz, olumlu enerjinizi ortaya çıkarmanıza ve size gerçek mutluluğu getirebilecek nitelikleri güçlendirmenize yararlı olacak iyileştirici onaylamalar gibi konularda okura rehberlik etmeyi hedefliyor.

Yazarın girişte belirttiği üzere, kitap boyunca kendinizi bulabileceğiniz, ilhan alabileceğiniz tümceler bulunuyor. Kuzey Düğümünü esas alarak akışını sürdüren kitapta, her bölümde bulunduğu burca göre ayrıntılı işlenirken, bölüm seçilmiş şarkı sözleriyle bitiyor. Şarkılar ayrıca CD olarak bulunabilir.

Akaşa Yayınlarından çıkan kitabın bizdeki baskısı 2020 basımı ve 623 sayfa. Girişinde kitabı nasıl verimli kullanacağınızı da anlatmış yazar.

Şimdilik bu kadar. Kendinize iyi davranın, sevgiler…

error: Content is protected !!