Kitaplıktan

Sadece Kız Kardeşler Bilir

Melissa Senate, annemin deyişiyle çerezlik kitaplar yazan bir kalem. Anlatımını çok sevdiği için de kütüphanemizde -sanırım- beş kitabı var:)

Bu kitap, anneleri ayrı, babaları bir üç kız kardeşin, üçüncü defa evlilik hazırlığı yapan babalarının yanına gitmesiyle başlayan bir öykü. Girişte kızların yaşamlarını da görüyoruz elbette. Ally avukattır, evlidir, çocuk istemektedir ancak kocası tarafından aldatılır. Bir kadın dergisinde yardımcı editör olan Sarah ise, daha iki haftadır görüştüğü bir adamdan hamile kalmıştır. Zoe, insanlara tavsiye veren bir ilişki uzmanı olsa da konu kendisi olunca sorunları çözmede pek başarılı değildir.

Ellerinde bavulları, yanlarında kişisel sorunları olduğu hâlde, pek sık bir araya gelmemeye dikkat eden bu üç genç kadın, küçük bir evde beraber kalmaya başlayınca yüzleşmeler, paylaşımlar da devreye girer.

Yazarın içten ve gerçekçi anlatımıyla modern ilişkileri aktardığı bu romanı keyifle okuyacağınızı düşünüyorum. Nüktedan bir yaklaşımı var. Satır aralarında toplumun yaşam tarzı, büyük şehirdeki kariyer rekabeti gibi konuları da bulacaksınız.

Buna pembe roman demek doğru olur mu bilmiyorum ancak tanımında geçen kendinizi iyi hissettirecek bir roman, deyişi neredeyse alt tür oldu bence.

Annem çeviriye dair biraz mutsuz galiba. Belki de bu, yaptığı işlerden kaynaklanan titizliğin getirisi. Martı Yayınlarından çıkan kitap 368 sayfa ve 2017 basımı.

Bu haftalık bu kadar. Bu defa gün değiştirdik, kalıcı olup olmayacağına karar vereceğiz annemle:)
Kendinize iyi davranın. Sevgiler…

error: Content is protected !!