2024 Notları

Şubat 2024

Şubat 1

“Güç ya da statü değil, sadelik ve engin gönüllülük size neşe ve mutluluk getirir.”

Debasish Mridha
Türkçeleştirilmesi:Pino MacJoy

Yalınlık esastır can. Karmaşıklaştırılmış yaşam zorluktan işlemeyi, zorluktan işleme de yalnılıktan uzaklaşmayı getirir. Bu döngüye kapılan zihin, yolculuğumuzda bizi baltalar.

Bugünkü paylaşım için arşive bakınırken, şu alıntıyı gördüm: “Tasavvufta ilk ders kırmamaktır, son ders ile kırılmamak.” Sanırım bugün bunun üzerinde düşünebiliriz.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Şubat 7

“Kendinizi Güneş ışığı ve Ay’ın ışınlarıyla şifalandırın; nehrin ve şelalenin sesiyle, denizin dalgalanışı ve kuşların kanat çırpışıyla. Kendinizi nane, Hint leylağı ve okaliptüs ile iyileştirin; lavanta, biberiye ve papatya ile tatlandırın. Kakao çekirdeği ve bir tutam tarçın ile kendinize sarılın. Çayın içine şeker yerine sevgi koyun ve yıldızlara bakarak için. Rüzgârın size verdiği öpücükler ve yağmurun sarılmalarıyla kendinizi şifalandırın. Çıplak ayakla yere basıp ondan gelen ne varsa, onunla güçlü durun. Sezgilerinizi dinleyerek, dünyaya çehrenizle bakarak her gün daha akıllı olun. Zıplayın, dans edin, şarkı söyleyin, böylece daha mutlu yaşarsınız. Güzel sevgiyle kendinizi şifalandırın ve her zaman anımsayın ki umar sizsiniz.”

Ale Padilla
Türkçeleştirilmesi: Pino MacJoy

Bedenin bilgeliğini güvenmelisin can. Onu tanımak için zaman ayırmalısın. Doğayla ve yakınlarınla (kan bağına bakmaksızın) bağının seni yolculuğunda destekleyeceğini anımsatayım yeniden.

İnsan mayanı duyumsa can. İç sesin seni hem doğaya hem evrene bağlar. Yüce Yaradan’ın içinde olduğunu, sana şah damarından yakın olduğunu anımsa.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Şubat 21

“Araştırmanı yap. Oku be kahrolası! Zihnini canlandır. Kendine meydan oku. Sadece bir ipin ucundaki kukla olma!”

Anonim
Türkçeleştirilmesi: Pino MacJoy

Bu topraklarda ulusal marş “Korkma!” diye başlar. Dayatılanı alıp kabul etme. Her şey için senin onayın alınmak zorunda. Kendi araştırmanı yap, tek kaynağa bakma. Unutma, yazılısı sosyali, medyanın hiçbiri sana ça-lış-mı-yor.

Vicdan terazini insan mayanda tut can. Gönül gözünü aç, Yüce Yaradan ile bağını anımsa. Işık, sen yeryüzüne gelirken zaten içindeydi, hatırla.
Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Şubat 28

“Şansla değil, seçiş ile yaşamak için tasarlandınız.”

Anonim
Türkçeleştirilmesi: Pino MacJoy

Yaptığın seçimlerin yaşamını nasıl değiştirdiği, yolculuğuna nasıl yön verdiğinin ayırdına vardığında can, anda seçmek ile ne demek istediğimi kavrayacaksın. Bu kavrayış, sonsuz olasılıklar evreninin kapılarını da açmış olacak.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

Art: Daniella Willet-Rabin

error: Content is protected !!