Pino'nun Defteri

Yaz Gününe Notlar

Yaz Gününe Notlar

Kedi, Kitap, Müzik

Günleri üretkenlik derecesine göre ölçmeyi bırakın ve onları varlık derecesine göre deneyimlemeye başlayın.
Alan Watts

~ Baban yeryüzündeki yolculuğunu tamamladığında gölgeliğini, annen tamamladığında ise köklerini yitirmiş gibi hissediyorsun. Sonrasında artık yeryüzünde gölgelik de kökler de sensin, sen olmalısın, bunu sezersin. Elbette bu kavrayışa erişmek, bu anlayışta kalmak vakit alır. Ve bir parçan hep özler…

~ İletişim sadece sözcükler, beden dili, ifade ve mimikler demek değil can. Daha ötesinde, aslında daha derinde birbirimizi anladığımızı, olduğumuz gibi gördüğümüzü unutma. Edindiğimiz filtreler, ön yargılar, bakış açıları, daha önce alıp kabul ettiğimiz bilgiler, benimsediğimiz deneyimleri kullanarak zihnimiz fazla enerji harcamadan işleyişini sürdürmek ister. Oysaki tam da burada enerjimiz, frekansımız, titreşimimiz, niyetimiz açıkça kendini ortaya koyar. Bunu algılarız ancak bunu kabul etmek, o ayrı bir konu…

~ Kalabalıklara gereksinim duymayacağın an önünde sonunda gelecek. Ancak bu ayrışman gerek demek değil. Sadeleşme aslında. Ancak insan deneyiminin insanlarla yürüteceğin bir yolculuk olduğunu da unutma can.

~ Kafanda imgeler oluşturmalarına izin verme. Onların olduğu kadar senin de gücün var, kendi gücünü küçümseme. Neden ikna edilmek zorunda olduğunu düşündün mü? Özgür irade yasasına bağlı yaratım gücü olan bir varlıksın, hatırlasana. Yüce Yaradan sana üflemedi mi?

~ Büyümek, yerini doldurmak, yerini hak etmek, her şeye yetişmek, herkese yetişmek uğruna olmadığın neleri kendinin kıldın? Bu katmanlardan neşe ve kolaylıkla sıyrılıp olduğun gibi, kendi seçimlerinle yolculuğunu sürdürmek neye benzerdi? Buna izin vermeyen ne varsa yıkıp yaratımını iptal eder misin? Poc’nPod.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla.

Pınar Elif Karabal

error: Content is protected !!