Düne-Güne Notlar

Düne-Güne Notlar; Yaz Gün Dönümü

* Ya sana başarı diye tanıtılan, dayatılan, başarılı olmak tanımlarıyla biçilen kalıplardan fazlası isen? Ya başarı dedikleri, sistemde çark olmaya dair övgülerden öte bir şey değilse? Ya seni mutsuz ediyorsa, senin sen olmanı engelliyorsa? İyi düşün. Kalıpların ötesinde, kendine dürüst davranarak düşün…

* Gücünü yadsıma. Senin gücünün farkında olanlar, bu gücü kullanmak için ellerinden geleni yapıyor. Matrix filmindeki “pil” meselesini içtenlikle, derinlemesine düşün.

* Sen yaratılan suni gündemlerle eyleşirken, birileri senin için başka gerçeklikler yaratma peşinde. Üstelik senin açığa çıkardığın enerjiyi kullanarak.

* Ya gereksinim duyduğun ne varsa içindeyse ve senin kullanman için hazır bekliyorsa?

* Sen evrenlerin içindeyken ve evrenler senin içindeyken, neden ayrı olasın ki?

* Yaşamın dokusunda anlar var can. Bu, bölümleyip kendimize düzen, konfor, güvenlik algısı oluşturduğumuz zaman kompartmanlarından bağımsız, doğal döngüde devinirken deneyimlediklerindir.

* Sürüden ayrılanı kurt kapar, denir, sen koyun musun? Sürü psikolojisi risk barındırır, ayırdında ol.

* Uyanış adına sürekli karamsarlık yayanlardan, kendini uyanmış olarak sayıp üst perdeden konuşanlardan çok sıkıldım. Ya sen?

* Unutkanlığın artmış olabilir. Bunun nedenlerinden başlıcası, artık senin için çalışmayan kalıplardan kurtulma çaban. Sürecin ayırdında olduğunda, ne demek istediğimi kavrayacaksın.

* Neye razı olduğunun, neye onay verdiğinin ayırdında ol can.

* Ve anımsatma; bu senin yolculuğun. Buraya kendini bilmek ve/veya deneyimlemek için geldin. Kendi yaşamının sorumluluğunu al.

Cesaret, umut, şefkat, sevgi ve Işıkla…

Pınar Elif Karabal

error: Content is protected !!