Evde Sinema

pK

PK, Hint sinemasının önde gelen isimlerinden Aamir Khan’ın başrolünde olduğu bir Bollywood yapımı.

Rajkumar Hirani’nin yazıp yönettiği filmde, elbette bolca renk, dans ve müzik de var. Komedi filmi olarak tür sınıflandırması yapılmış olsa da ciddi mesajlar barındırıyor.

Dünya’ya araştırma yapmaya gelen bir uzaylı, iletişim kurma aletinin çalınması üzerine onu aramaya koyulur. Yolda insan olmaya dair pek çok durum yaşar. Gözlemleri sonrası Tanrı’dan yardım istemeye karar verir. Süreçte gördüğü farklı dinler, mezhepler onu sorgulamaya götürür. Derken yolu gazeteci Jagat ile kesişir. Kendisine PK diye seslenilen uzaylı ve gazeteci, iletişim aletini ararken insanlara neye inandıklarını sorgulatacaktır.

2014 yapımı film, gülme garantili. Aamir Khan’a eşlik eden Anushka Sharma da oyunculuğu ile göz dolduruyor. Romantizmin de eksik olmadığı filmin en efsane sahnelerinden biri de Tapasvi Maharaj adlı dini liderle bir televizyon programında karşı karşıya gelmesi.

Annemin dikkat çektiği bir başka konu ise, filmin bir sözcüğün mimik, jest ve ses tonuyla nasıl da farklı anlamlara gelebileceğini göstermesi. İnsanların iletişim kurmak için bile nasıl da net olamadığını vurguluyormuş.

Bu haftalık bu kadar. Tuşlar parmaklarınızın ucunda, siz ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.
Sevgiler…

error: Content is protected !!