Pino'nun Defteri

Seyr-ü Sefer

Kimseye bir şey öğretemezsiniz, sadece yanıtı kendi içinde bulmasına yardım edebilirsiniz.
Galileo

Bir cangıldasın, vahşi bir orman. Herkesin üzerinden yürüyüp gittiği bir patika var, dümdüz olmuş. İç sesin seni başka bir yola yönlendirse de ona kulak tıkayıp o patikadan yürüyorsun. Tıpkı herkesin yaptığı gibi.

Orman ise senin kendi yolunda gidebilmen için yoluna türlü engeller çıkarıyor. Bu düz yolda bile yürümeyi beceremediğini düşündürüyor etraftakiler. İç sesin bağıyor: “Bu senin yolun değil!”

İnatla yürüyorsun, yürümeye çalışıyorsun. Sonra bakıyorsun ki onca zaman geçmiş ama sen bir arpa boyu yol gidememişsin. İçindeki çocuk sana küsmüş, sen ne yapacağını bilmez…

Dönem dönem konuştuk, artık yaşam yolculuğunuzla ilintisi olmayan kim varsa uzaklaştı ya da yaşamınızdan çıkmak üzere. Neşe ve kolaylıkla gitmelerine izin verseydiniz, bunun size katkısı olur muydu?

Balık burcunda gerçekleşecek bir dolunayın eşiğindeyiz. Hasat Dolunayı olarak da adlandırılan dolunay sürecini, bu yılın hasat dönemi olarak nitelendirmemiz olası. Astrolojik olarak neler olup bittiğini okumak isterseniz, lütfen enerjisi içinize sinen birisini yeğleyin.

Etrafın toz duman göründüğünü, yapmak istediklerinizden sizi uzaklaştıracak pek çok ‘dikkat dağıtıcı’nın olduğunu biliyorum. Gündelik yaşamınızla birlikte evrende bir zerre olduğunuz durumunu idare/idrak etmeye çalıştığınızın da farkındayım. Bunların yer yer çatışmaya düştüğünü düşündüğünüzün de. Peki ya, bu ikisinin çatışmasına izin vermek yerine, arada bir köprü kurmayı denesek nasıl olurdu?

Bu sıra köprü teması çok çıkıyor karşıma. Sizinle paylaşmak istediğim, köprü kurmak her şartta mümkün. Yeter ki siz ne istediğinizi bilin, yolculuğunuzun farkında olun.

Geçenlerde sevgili dostlarımdan birinin paylaştığı bir sözü aktarayım:
‘Dünyayı değiştirmek istiyorsanız, işe yatağınızı toplayarak başlayın.’
William H. McRaven

Lütfen bireysel katkınızı küçümsemeyin. Size kelebek etkisini anımsatmak isterim. Yolculuğunuzun farkında olun ve onurlandırın.
Cesaret, umut, sevgi ve ışıkla…

error: Content is protected !!