Pino'nun Defteri

Haydi, Kanatlarını Açsana

Dünya’da her şey ödünçtür… ‘Benim’ ya da ‘senin’ yok, sadece ‘bizim’ var. Zaman bile ödünç alınmıştır. Üzerinde öldürdüğümüz toprak parçaları da Dünya Anamıza aittir. Sahip olduğun tek şey buraya geldiğin ve onunla gidecek olduğundur… Yani ruhun…
Kızılderili Atasözü

Yılın, 2010’ların son dolunayı 12.12 gibi bir tarihte, İkizler Burcu’nda gerçekleşiyor. İkizler – Yay aksındaki dolunayın astrolojik ayrıntılarını enerjisi içinize sinen birinin kaleminden okuyabilirsiniz. Elbette bakış açılarını, yargıları kendinize ait kılmadan, iç sesinizi dinleyerek…

Aralık ayı yıla ‘ve perde’ dediğimiz ay. Yaşadıklarımıza, yaptıklarımıza, olan bitene, öğrendiklerimize yeniden göz attığımız bir dönem. Bu süreci neşe ve kolaylıkla katkı olmasına niyet ederek şükürle geçirsek nasıl olurdu?

Dolunayın gerçekleştiği aks nedeniyle iletişim teması ön planda. Gerçek, yanıt vermek için dinlemek yerine anlamak için dinlemeyi seçseniz nasıl olurdu? Yıl kapanırken yaptığımız, yapmayı düşündüğümüz hesaplaşmalarda (kendimiz dahil) özenli iletişim kurmayı seçsek? Öfkeyle kimseyi yaralamasak? Etrafı ‘yanık ciğer’ kokusu sarmasa?

Neden her şey bu kadar karışık? Çünkü sen karmakarışıksın. Sadeleşmeye gönüllü olsan bunun sana katkısı olur muydu?

Yaşam yolculuğunuza eşlik edenler, artık birlikte yürümedikleriniz, hayatınıza girenler, çıkanlar… Artık görmeseniz, görüşmüyor olsanız bile sevmeye devam edebileceğiniz gerçeğini hatırlasanız size katkısı olur muydu?

Netleşmek gerek. Alacağınız çoraptan tutun da hayatta ne yapmak istediğinize varıncaya kadar. Bunun yaşam yolculuğunuzu onurlandırmanın bir yolu olduğu gerçeğini alıp kabul etmeye gönüllü müsünüz? Peki ya bu süreçte kendinize sevgiyle davranmanın, yüreğinize kulak vermenin, ‘ol’manın anahtar olduğunu bilmek size katkı sağlar mı? Destek olur mu?

Sorular olasılıkların kapısını açar. Access’ten heybeme eklediğim edinimlerden biri bu. Her zaman yanıt aramayız. Sorular zihnimizi sıkıştığı yerden, bizi mevcut bakış açımızdan çıkarır. Yazıda pek çok soru işareti olduğu için bu notu eklemek istedim.

Açığa çıkan ne varsa, şifalanmasını seçerseniz öyle de oldu. Açılan tüm boşluklar ilahi ışıkla dolsun. Lütfen kendinize iyi davranın. Elbette hata yapmış, şaşırmış olabilirsiniz ama artık geçti. Yolculuğunuza katkı olduğu gerçeğini alıp kucaklasınız nasıl olurdu?
Ve öyledir…
Cesaret, umut, sevgi ve ışıkla…

Görseldeki illüstrasyon: Lisa Aisato

error: Content is protected !!